Poznaj lepiej techologie przyszłości.

Informacje ogólne

LIFE COGENERATION.PL to innowacyjna technologia, która umożliwia energetyczne zagospodarowanie frakcji nadsitowej odpadów komunalnych oraz osadów ściekowych. Technologia oparta jest o proces zgazowania nowego paliwa formowanego z tych wysokoenergetycznych odpadów. Efektem energetycznym pracy instalacji jest produkcja energii elektrycznej i cieplnej w wysokowydajnej kogeneracji.

Sercem układu jest węzeł zgazowania paliwa formowanego, pracujący w oparciu o konstrukcję komory zgazowania spełniającą techniczne wymagania dotyczące termicznego przekształcania odpadów. Istotną rolę w ciągu technologicznym stanowi nowatorskie rozwiązanie produkcji paliwa w oparciu o energetyczną frakcje odpa-dów komunalnych i osady pościekowe, jako główne strumienie i nośniki energii w paliwie. Prezentowane założenie technologiczne rozwiązuje w kompleksowy sposób problem energetycznego zagospodarowania tych odpadów w synergii efektów ekologicznego i ekonomicznego, stanowiące kluczowe czynniki zasad zrównoważonego rozwoju.

Zgazowanie to proces technologiczny polegający na przeprowadzeniu paliwa stałego lub płynnego o dużej zawartości węgla w paliwo gazowe w wyniku rozkładu termicznego w kontrolowanej ilości tlenu lub powietrza.

LIFE COGENERATION.PL

Poznaj proces technologiczny.

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies. Więcej...