Marzec 2014

Eksperci debatowali o gospodarce odpadami na Śląsku

Za nami pierwsza wojewódzka debata ekspertów zorganizowana w ramach nagłaśniania projektu LIFE COGENERATION.PL.

26 marca w katowickim Sky Barze specjaliści z urzędów, przedsiębiorstw i uczelni wspólnie nakreślili problemy z jakimi na Górnym Śląsku boryka się gospodarka odpadami. Ożywiona dyskusja przyniosła wiele ciekawych wniosków i propozycji na polepszenie sytuacji. Spotkanie prowadził prezes Investeko S. A. Arkadiusz Primus. Dziękujemy ekspertom za wkład w LIFE COGENERATION.PL!

Więcej...

Frekwencja i atmosfera dopisały na pierwszej konferencji LIFE COGENARATION

20 marca w katowickim Euro-Centrum gościliśmy liczne i szacowne grono zaproszonych na naszej pierwszej oficjalnej konferencji.

Wśród przybyłych byli m. in. dziennikarze z telewizji, radia i prasy, specjaliści z branży energetycznej i ekologicznej, osoby z przedsiębiorstw gospodarki komunalnej, przedstawiciele uczelni i fachowcy z administracji. Naszymi panelistami byli doc. Lidia Sieja z Instytutu Ekologii i Terenów Uprzemysłowionych, prezes Invest Eko: Arkadiusz Primus oraz prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Katowicach Andrzej Malara. Całość moderował dziennikarz Telewizji Silesia – Aleksander Gortat. Eksperci i aktywnie włączająca się publiczność dysk utowali o problematyce zagospodarowania odpadów komunalnych i osadów ściekowych, a także idei rozproszonych źródeł energii. Oczywiście premierowo również został zaprezentowany i szczegółowo omówiony projekt LIFE COGENERATION.PL. Wydarzenie już zaczęło mocno promować naszą instalację - w kolejnych mediach ukazują się materiały o LIFE COGENERATION.PL

Więcej...

Bułgaria, Szwecja i Estonia już osiągnęły planowane na 2020 udziały energii z OZE

Najnowszy news z tematyki tak ważnej dla eko energii. Bułgaria, Szwecja i Estonia już uzyskały założone na osiągnięcie do 2020 roku udziały energii tworzonej z odnawialnych źródeł (OZE).

W Polsce w 2012 roku OZE sięgało 11 proc. finalnego zużycia. Nasz kraj zobowiązał się do końca 2020 roku zwiększyć ten wynik do 15 procent.. Więcej można przeczytać tutaj: http://www.reo.pl/juz-trzy-kraje-ue-osiagnely-swoj-cel-oze-na-2020-rok.

Więcej...

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies. Więcej...