Czerwiec 2014

Ekspercka debata o gospodarce odpadami na Podkarpaciu

25 czerwca w rzeszowskiej restauracji LOFT miała miejsce ekspercka debata o problemach i szansach gospodarki odpadami na Podkarpaciu. Zdjęcia z debaty można obejrzeć w zakładce "Galeria".

Więcej...

Programy Life zwyciężają w Natura 2000

Wśród ogłoszonych niedawno zwycięzców pierwszej edycji konkursu Natura 2000 Awards znalazły się trzy projekty z zakresu programu LIFE.

Jurorzy nagrodzili w sumie pięć proekologicznych przedsięwzięć. Wśród nich z zakresu LIFE + były projekty - bułgarski służący odnajdowaniu i ochronie królewskich orłów (zwycięzca kategorii "Conservation", jego strona to: http://www.saveraptors.org/), belgijski 3Water (nagroda w kategorii "Reconciling Interests/Perceptions", strona to: http://www.3water.eu/site/) oraz rumuński projekt STIPA (najlepszy w kategorii "Socio-economic benefits", strona: http://www.fundatia-adept.org/).

W konkursie wzięto pod uwagę aż 163 proekologicznych akcji i przedsięwzięć wchodzących w skład obszarów Natura 2000. Z tej liczby wyłoniono 20 na tzw. short listę, podzieloną na pięć kategorii. - Finaliści są przykładem wielkich starań jakie są podejmowane na terenie Europy po to by zarządzać siecią Natura 2000. Jest ona znakomitym dowodem na to jaką wartość dodaną daje Unia Europejską - powiedział w trakcie ceremonii Janez Potočnik, Europejski Komisarz do Spraw Środowiska.

Więcej...

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies. Więcej...