2015

Artykuł: „Polska zapłaci kary za składowanie odpadów?”

Arkadiusz Primus, prezes Investeko SA firmy koordynującej Life Cogeneration, przestrzega przed problemem jaki czeka Polskę od początku 2016 roku. Poczytajcie w obszernym tekście jaki opublikował magazyn Nowy Przemysł o tym jakie kary grożą za nie dostosowanie się do zakazu składowania odpadów wysokokalorycznych.

Tekst znajdą Państwo pod adresem: http://energetyka.wnp.pl/polska-zaplaci-kary-za-skladowanie-odpadow,261270_1_0_0.html

Więcej...

Debata w Nowym Sączu

17 listopada 2015 r. odbyła się debata w hotelu Beskid w Nowym Sączu. W dyskusji wzięło udział 28 gości. Wśród uczestników debaty znaleźli się przedstawiciele samorządów, centrów gospodarki odpadami, przedsiębiorstw gospodarki komunalnej, przedstawiciele sektora energetycznego, firmy zajmujące się gospodarką odpadami oraz przedstawiciele środowisk naukowych z województwa małopolskiego

Więcej...

Zespół LIFEcogeneration.pl odwiedza Wielką Brytanię

Zespół LIFEcogeneration.pl odwiedza Wielką Brytanię! 23-25 listopada 2015 poznaliśmy absolutnie rewelacyjny projekt środowiskowy LIFE+ ACUMEN (LIFE11 ENV/UK/000402). Istotą projektu jest demonstracja innowacyjnych rozwiązań w zakresie redukcji emisji metanu na nieczynnych składowiskach. Na zamkniętym składowisku Strumpshaw w hrabstwie Norfolk mieliśmy okazję zobaczyć rewelacyjne silniki Stirlinga oraz biofiltry.

Więcej...

Artykuł ekspert ds. merytorycznych Klaudii Pietryszyn

Dzielimy się z państwem ostatnim artykułem naszej ekspert ds. merytorycznych Klaudii Pietryszyn, który znalazł się na portalu „teraz-srodowisko”.

Bezpośredni link do artykułu poniżej:
http://www.teraz-srodowisko.pl/…/W-Polsce-potrzeba-malych-r…

Więcej...

Artykuł: „W Świętochłowicach zrobią z folii paliwo” Dziennik Zachodni

W gazecie Dziennik Zachodni pojawił się artykuł dotyczący naszego projektu LifeCogeneration. O instalacji i jej działaniu możecie poczytać w załączonym artykule.

Więcej...

30 listopad 2015 – debata w hotelu Polonia w Białej Podlasce

30 listopada 2015 r. odbyła się debata w hotelu Polonia w Białej Podlaskiej. W dyskusji wzięło udział 24 gości. Wśród uczestników debaty znaleźli się przedstawiciele samorządów, centrów gospodarki odpadami, przedsiębiorstw gospodarki komunalnej, przedstawiciele sektora energetycznego, firmy zajmujące się gospodarką odpadami oraz przedstawiciele środowisk naukowych z województwa lubelskiego.

Więcej...

Badania CATI dla projektu LIFEcogeneration

W ostatnim czasie przeprowadzane były badania CATI dla projektu LifeCogeneration, podczas których otrzymano wyniki, którymi będzie się z Wami dzielić, wprowadzając je sukcesywnie na naszej stronie. Na dzisiaj pierwsze pytanie i odpowiedzi respondentów: „Czy Pana(i) zdaniem wzrastająca ilość produkowanych w Polsce odpadów stanowi ważny problem dla środowiska?”

Odpowiedzi na pytanie w formie wykresów mogą Państwo znaleźć w zakładce galeria.

Więcej...

Puls Biznesu z kolejnym wywiadem o Life Cogeneration PL

Wywiad z Arkadiuszem Primusem, prezesem Investeko SA, firmy koordynującej projekt Life Cogeneration PL, ukazał się po raz kolejny w "Pulsie Biznesu" najważniejszym polskim dzienniku biznesowym. Rozmowa dotyczyła głównie sytuacji samorządów w kontekście zbliżającego się zakazu składowania odpadów posiadających właściwości paliwowe. Publikację można przeczytać w dziale "Media o nas".

Więcej...

Targi ROMEXPO 14-17 października, Bukareszt, Rumunia

W dniach 14-17 października 2015r. zespół projektowy LifeCogeneration z INVESTEKO, zaprezentował nowoczesną technologię wykorzystania odpadów, na międzynarodowych targach Romexpo (www.romexpo.ro) w Bukareszcie w Rumunii. W trakcie 4 dniowych targów prezentowano różne technologie wykorzystujące głównie alternatywne źródła energii, takie jak wykorzystanie energii słonecznej, geotermalnej i wiatru. Jednakże jedynie nasza propozycja była nastawiona na rozwiązanie jeszcze jednego ważnego problemu- wykorzystania potencjału kalorycznego odpadów oraz ograniczenie ich składowania na składowiskach.

Więcej...

Kontrola Projektu LifeCogeneration

W dniu 8 października odbyła się kontrola projektu LifeCogeneration. W trakcie wizyty osoby kontrolującej, pana Dariusza Kobusa, analizowano w siedzibie firmy INVESTEKO postępy z realizacji przedsięwzięcia, pracę zespołu projektowego, osiągnięte cele oraz zadania które czekają nas w niedalekiej przyszłości. Ponadto kontrola objęła miejsce inwestycji w Świętochłowicach. Miło jest nam podzielić się informacją, że wstępna ocena ze strony kontroli jest pozytywna, co oznacza że projekt jest realizowany zgodnie z założeniami i wytycznymi. Obecnie czekamy na oficjalne pismo z kontroli. Zdjęcia z kontroli można znaleźć w galerii.

Więcej...

Wyniki sprawozdania śródokresowego LIFEcogeneration.pl

Ostatnie informacje ze sprawozdania śródokresowego LIFEcogeneration.pl- Komisja Europejska zaakceptowała dotychczasowe działania realizowane w projekcie, co oznacza że zadania realizowane są zgodnie z założeniami, a sposób zarządzania projektem sprzyja efektywnej realizacji przedsięwzięcia. Dodatkowo załączamy pismo, jakie otrzymaliśmy bezpośrednio od Komisji Europejskiej. Zdjęcia pisma można obejrzeć w dziale „Galeria

Więcej...

Aktualne Rozporządzenie Ministra Gospodarki

Aktualne Rozporządzenie Ministra Gospodarki, podtrzymuje terminy ustaw dotyczących kryteriów odpadów do składowania. Pełne rozporządzenie znajduje się w zakładce "galeria".

Więcej...

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies. Więcej...