2014

Pierwsza wizualizacja siedziby LIFE COGENERATION PL

Powstała pierwsza graficzna wizualizacja siedziby centrum badawczo - rozwojowego LIFE COGENERATION PL. Można ją obejrzeć w dziale Galeria.

Więcej...

Life Cogeneration PL w Śląskiej Telewizji Miejskiej

Obszerny materiał filmowy o projekcie Life Cogeneration PL i miejscu jego budowy w Świętochłowicach zamieściła Śląska Telewizja Miejska. Głównym wypowiadającym się jest w nim Arkadiusz Primus, prezes Investeko SA, firmy będącej głównym koordynatorem projektu.

Całość można obejrzeć tutaj: http://www.tvstm.pl/artykul/inwestycje-na-zgodzie-2004

Więcej...

Wywiad o Life Cogeneration PL w Dzienniku Zachodnim

Arkadiusz Primus, prezes Investeko SA firmy, która jest głównym koordynatorem Life Cogeneration PL w rozmowie z Dziennikiem Zachodnim przedstawił założenia, realizację i przyszłe plany związane z budową w Świętochłowicach związanej z projektem prototypowej instalacji.

Całość wywiadu można przeczytać tutaj: http://issuu.com/a.bodziak/docs/wywiad_o_life_cogeneration_w_dzienn_faee8b83cd6806?e=11400873/10381729

Więcej...

Oświadczenie w sprawie artykułu w Przeglądzie Świętochłowickim

Firma Investeko SA - główny koordynator projektu Life Cogeneration PL - złożyła oświadczenie w sprawie artykułu jaki ukazał się w listopadzie na łamach Przeglądu Świętochłowickiego i na www.swietochlowicki.pl.

Można je pobrać tutaj: OŚWIADCZENIE_PRZEGLĄD ŚWIĘTOCHŁOWICKI

Więcej...

Kick off meeting w NFOŚiGW - wystartowało 11 nowych polskich projektów LIFE+

W Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej 29 października odbyło się spotkanie inaugurujące rozpoczęcie 11 projektów, które uzyskały dofinansowanie w programie LIFE+ z naboru wniosków w 2013 r.

Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele Komisji Europejskiej, zespołu monitorującego ASTRALE oraz beneficjenci realizujący projekty w Polsce. W czasie tego "Kick off meeting" nowi beneficjenci zapoznali się z zasadami realizacji projektów LIFE+, a w szczególności współpracy z Komisją Europejską oraz zespołem monitorującym. Uczestnicy bardzo owocnie skorzystali z okazji do wymiany informacji oraz zainicjowania współpracy pomiędzy Beneficjentami LIFE+.

Zdjęcia i prezentacje ze spotkania można obejrzeć tutaj: http://www.nfosigw.gov.pl/srodki-zagraniczne/instrument-finansowy-life/aktualnosci/art,185,life-13-kick-off-meeting-za-nami.html.

Więcej...

Wizyta przedstawicieli zespołu Life Cogeneration.pl na targach Poleko

Pracownicy zespołu Life Cogeneration.pl w dniach od 14 do 17 października odwiedzili tegoroczne poznańskie targi Poleko 2014 w ramach działań networkingowych.

Nawiązano wiele cennych relacji, spotkano się z przedstawicielami różnych grup interesariuszy projektu. Zespół LIFE uczestniczył w licznych wydarzeniach targowych ( w tym również w wydarzeniach będącej nowością na Poleko "Strefy RIPOK" (RIPOK to skrót od Regionalna Instalacja Przetwarzania Odpadów Komunalnych). Eksperci Life Cogeneration.pl wzięli tam udział w dyskusji nt. zakładów termicznego przekształcania odpadów oraz efektywnego zagospodarowania odpadów komunalnych.

Zdjęcia z wizyty na Poleko można obejrzeć w dziale Galeria.

Więcej...

Investeko SA, główny koordynator projektu Life Cogeneration.pl, wchodzi na Giełdę Papierów Wartościowych

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie wprowadziła do obrotu na rynku NewConnect akcje spółki INVESTEKO S.A. Debiut odbył się we wtorek 28 października 2014 r. Investeko jest głównym koordynatorem projektu Life Cogeneration.pl.

Katowicka spółka prowadzi działalność doradczą i projektową w obszarze ochrony środowiska oraz gospodarki odpadami. Oferuje także eko-outsourcing, polegający na przejęciu obowiązków i odpowiedzialności z zakresu ochrony środowiska spoczywającej na przedsiębiorcach oraz usługi badawczo-pomiarowe emisji hałasu i zanieczyszczeń. INVESTEKO utworzyło również dział B+R zajmujący się wdrożeniem innowacyjnej technologii zagospodarowania energetycznego odpadów.

Artykuł o wejściu Investeko na Giełdę, który zamieścił dziennik "Parkiet" można przeczytać w dziale "Media o nas".

Więcej...

Ekspert z Zespołu Monitorującego LIFE odwiedził miejsce realizacji projektu

Dr Dariusz Kobus, ekspert Zewnętrznego Zespołu Monitorującego LIFE 10 października spotkał się z pracownikami projektu Life Cogeneration w katowickiej siedzibie Investeko. Z kolei w Świętochłowicach odiwedził miejsce budowy, w którym powstaje prototypowa instalacja.

Wizyta była z jednej strony okazją do szczegółowej weryfikacji i oceny postępów w realizacji przedsięwzięcia Life Cogeneration.pl. Jednak spotkanie również okazało się świetną okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy pracownikami i ekspertem, który od wielu lat nadzorujące wiele innych projektów z zakresu Life+.

Zdjęcia z wizyty można zobaczyć w dziale Galeria.

Więcej...

Life Cogeneration jednym z głównych tematów samorządowej debaty

Samorządowcy z Mazowsza, naukowcy i dziennikarze w Ostrołęce debatowali nad skutecznym wykorzystywaniem środków na rozwój regionalnych inicjatyw. Głównym tematem były przedsięwzięcia proekologiczne, które mają służyć lokalnym społecznościom. Debatę zorganizował zaprzyjaźniony z Life Cogeneration klaster W2E (klaster skupia firmy wspomagające uzyskiwanie energii z odpadów). Na debacie jednym z głównych tematów był nasz projekt. Prezes Investeko SA (ta firma jest głównym koordynatorem Life Cogeneration) wystąpił jako jeden z prelegentów. Mówił o prawnych, społecznych i ekonomicznych uwarunkowaniach gospodarowania odpadami oraz o tym jakie szanse dla regionalnej ekologii i ekonomii będzie mogło stwarzać uzyskiwanie energii z odpadów dzięki technologii Life Cogeneration.

Zdjęcia z konferencji w Ostrołęce można obejrzeć w dziale Galeria.

Więcej...

Dla rozwoju umiejętności i wiedzy o gospodarce komunalnej - prośba o wypełnienie ankiet

Prosimy o poświęcenie kilku chwil na wypełnienie ankiet. Informacje z nich wynikające posłużą nam do zdiagnozowania problemów powiązanych z tematyką LIFE Cogeneration i uzyskania wiedzy oraz wskazówek przydatnych do rozwoju naszego projektu .

Ankieta 1 - Pomiar luk kompetencyjnych wśród ankietowanych w obszarze gospodarki odpadami komunalnymi i osadami ściekowymi: http://www.interankiety.pl/interankieta/8bab870d324658ab21f351fc1f3410ca

Ankieta 2 - Pomiar poziomu świadomości ekologicznej i wiedzy podstawowej z obszaru gospodarki odpadami komunalnymi i osadami ściekowymi http://www.interankiety.pl/interankieta/d26a53061c6a7e6863ad00c672266880

Więcej...

Life Cogeneration na międzynarodowych targach i debacie w Pradze

Nasz projekt zawitał na praskie międzynarodowe targi For Waste & Water. Life Cogeneration było tam obecne ze stoiskiem, na którym główną atrakcją była interaktywna instalacja Touch & Take prezentująca w efektownej formie 3D to jak będzie działać nasz prototyp. Na praskich targach zorganizowaliśmy również ekspercką debatę o nowoczesnych technologiach gospodarowania odpadami. Specjaliści z Czech, Polski i Litwy wysłuchali prelekcji o Life Cogeneration, którą prowadził prezes Investeko SA - Arkadiusz Primus. Investeko jest głównym koordynatorem projektu Life Cogeneration.

Zdjęcia zarówno z naszego stoiska jak i z eksperckiej debaty można obejrzeć w dziale "Galeria".

Więcej...

Materiały z Dnia Informacyjnego Life

Na stronie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pojawiły się materiały z Dnia Informacyjnego Life. Można je obejrzeć tutaj: http://www.nfosigw.gov.pl/srodki-zagraniczne/instrument-finansowy-life/aktualnosci/art,174,siodmy-dzien-informacyjny-life-materialy-i-wideo.html

W czasie Dnia jedną z głównych prelekcji było wystąpienie o Life Cogeneration jakie poprowadził Arkadiusz Primus, prezes Investeko S.A. Ta firma jest głównym koordynatorem projektu. Wystąpienie prezesa można zobaczyć na drugim z filmów z Dnia Informacyjnego.

Więcej...

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies. Więcej...