Październik 2014

Wizyta przedstawicieli zespołu Life Cogeneration.pl na targach Poleko

Pracownicy zespołu Life Cogeneration.pl w dniach od 14 do 17 października odwiedzili tegoroczne poznańskie targi Poleko 2014 w ramach działań networkingowych.

Nawiązano wiele cennych relacji, spotkano się z przedstawicielami różnych grup interesariuszy projektu. Zespół LIFE uczestniczył w licznych wydarzeniach targowych ( w tym również w wydarzeniach będącej nowością na Poleko "Strefy RIPOK" (RIPOK to skrót od Regionalna Instalacja Przetwarzania Odpadów Komunalnych). Eksperci Life Cogeneration.pl wzięli tam udział w dyskusji nt. zakładów termicznego przekształcania odpadów oraz efektywnego zagospodarowania odpadów komunalnych.

Zdjęcia z wizyty na Poleko można obejrzeć w dziale Galeria.

Więcej...

Investeko SA, główny koordynator projektu Life Cogeneration.pl, wchodzi na Giełdę Papierów Wartościowych

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie wprowadziła do obrotu na rynku NewConnect akcje spółki INVESTEKO S.A. Debiut odbył się we wtorek 28 października 2014 r. Investeko jest głównym koordynatorem projektu Life Cogeneration.pl.

Katowicka spółka prowadzi działalność doradczą i projektową w obszarze ochrony środowiska oraz gospodarki odpadami. Oferuje także eko-outsourcing, polegający na przejęciu obowiązków i odpowiedzialności z zakresu ochrony środowiska spoczywającej na przedsiębiorcach oraz usługi badawczo-pomiarowe emisji hałasu i zanieczyszczeń. INVESTEKO utworzyło również dział B+R zajmujący się wdrożeniem innowacyjnej technologii zagospodarowania energetycznego odpadów.

Artykuł o wejściu Investeko na Giełdę, który zamieścił dziennik "Parkiet" można przeczytać w dziale "Media o nas".

Więcej...

Ekspert z Zespołu Monitorującego LIFE odwiedził miejsce realizacji projektu

Dr Dariusz Kobus, ekspert Zewnętrznego Zespołu Monitorującego LIFE 10 października spotkał się z pracownikami projektu Life Cogeneration w katowickiej siedzibie Investeko. Z kolei w Świętochłowicach odiwedził miejsce budowy, w którym powstaje prototypowa instalacja.

Wizyta była z jednej strony okazją do szczegółowej weryfikacji i oceny postępów w realizacji przedsięwzięcia Life Cogeneration.pl. Jednak spotkanie również okazało się świetną okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy pracownikami i ekspertem, który od wielu lat nadzorujące wiele innych projektów z zakresu Life+.

Zdjęcia z wizyty można zobaczyć w dziale Galeria.

Więcej...

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies. Więcej...