Śledź nowości dotyczące projektu.

Artykuł: „W Świętochłowicach zrobią z folii paliwo” Dziennik Zachodni

W gazecie Dziennik Zachodni pojawił się artykuł dotyczący naszego projektu LifeCogeneration. O instalacji i jej działaniu możecie poczytać w załączonym artykule.

Więcej...

30 listopad 2015 – debata w hotelu Polonia w Białej Podlasce

30 listopada 2015 r. odbyła się debata w hotelu Polonia w Białej Podlaskiej. W dyskusji wzięło udział 24 gości. Wśród uczestników debaty znaleźli się przedstawiciele samorządów, centrów gospodarki odpadami, przedsiębiorstw gospodarki komunalnej, przedstawiciele sektora energetycznego, firmy zajmujące się gospodarką odpadami oraz przedstawiciele środowisk naukowych z województwa lubelskiego.

Więcej...

Badania CATI dla projektu LIFEcogeneration

W ostatnim czasie przeprowadzane były badania CATI dla projektu LifeCogeneration, podczas których otrzymano wyniki, którymi będzie się z Wami dzielić, wprowadzając je sukcesywnie na naszej stronie. Na dzisiaj pierwsze pytanie i odpowiedzi respondentów: „Czy Pana(i) zdaniem wzrastająca ilość produkowanych w Polsce odpadów stanowi ważny problem dla środowiska?”

Odpowiedzi na pytanie w formie wykresów mogą Państwo znaleźć w zakładce galeria.

Więcej...

Puls Biznesu z kolejnym wywiadem o Life Cogeneration PL

Wywiad z Arkadiuszem Primusem, prezesem Investeko SA, firmy koordynującej projekt Life Cogeneration PL, ukazał się po raz kolejny w "Pulsie Biznesu" najważniejszym polskim dzienniku biznesowym. Rozmowa dotyczyła głównie sytuacji samorządów w kontekście zbliżającego się zakazu składowania odpadów posiadających właściwości paliwowe. Publikację można przeczytać w dziale "Media o nas".

Więcej...

Targi ROMEXPO 14-17 października, Bukareszt, Rumunia

W dniach 14-17 października 2015r. zespół projektowy LifeCogeneration z INVESTEKO, zaprezentował nowoczesną technologię wykorzystania odpadów, na międzynarodowych targach Romexpo (www.romexpo.ro) w Bukareszcie w Rumunii. W trakcie 4 dniowych targów prezentowano różne technologie wykorzystujące głównie alternatywne źródła energii, takie jak wykorzystanie energii słonecznej, geotermalnej i wiatru. Jednakże jedynie nasza propozycja była nastawiona na rozwiązanie jeszcze jednego ważnego problemu- wykorzystania potencjału kalorycznego odpadów oraz ograniczenie ich składowania na składowiskach.

Więcej...

Kontrola Projektu LifeCogeneration

W dniu 8 października odbyła się kontrola projektu LifeCogeneration. W trakcie wizyty osoby kontrolującej, pana Dariusza Kobusa, analizowano w siedzibie firmy INVESTEKO postępy z realizacji przedsięwzięcia, pracę zespołu projektowego, osiągnięte cele oraz zadania które czekają nas w niedalekiej przyszłości. Ponadto kontrola objęła miejsce inwestycji w Świętochłowicach. Miło jest nam podzielić się informacją, że wstępna ocena ze strony kontroli jest pozytywna, co oznacza że projekt jest realizowany zgodnie z założeniami i wytycznymi. Obecnie czekamy na oficjalne pismo z kontroli. Zdjęcia z kontroli można znaleźć w galerii.

Więcej...

Wyniki sprawozdania śródokresowego LIFEcogeneration.pl

Ostatnie informacje ze sprawozdania śródokresowego LIFEcogeneration.pl- Komisja Europejska zaakceptowała dotychczasowe działania realizowane w projekcie, co oznacza że zadania realizowane są zgodnie z założeniami, a sposób zarządzania projektem sprzyja efektywnej realizacji przedsięwzięcia. Dodatkowo załączamy pismo, jakie otrzymaliśmy bezpośrednio od Komisji Europejskiej. Zdjęcia pisma można obejrzeć w dziale „Galeria

Więcej...

Aktualne Rozporządzenie Ministra Gospodarki

Aktualne Rozporządzenie Ministra Gospodarki, podtrzymuje terminy ustaw dotyczących kryteriów odpadów do składowania. Pełne rozporządzenie znajduje się w zakładce "galeria".

Więcej...

Ekspercka debata dla Województwa Świętokrzyskiego

W kieleckim hotelu Binkowski 15 września odbyła się kolejna ekspercka debata zorganizowana w ramach projektu Life Cogeneration PL. Spotkanie specjalistów od ekologii i gospodarki odpadami oraz samorządowców pobiło rekord frekwencji dotychczasowych debat - pojawiło się na nim ponad pięćdziesiąt osób. Eksperci zapoznali się z prezentacją dotyczącą Life Cogeneration PL.

Więcej...

Artykuł o Life Cogeneration w Forbes Pierwszy Milion

"Forbes Pierwszy Milion" - prestiżowy biznesowy magazyn - opublikował obszerny artykuł o Life Cogeneration PL. Tekst promuje także korzystnie z możliwości uzyskania środków z Unii Europejskiej i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na proekologiczne inicjatywy biznesowe. Artykuł można przeczytać w dziale "Media o nas".

Więcej...

Eksperci z Województwa Wielkopolskiego na debacie zorganizowanej przez Life Cogeneration PL

W Centrum Konferencyjnym Akwawit w Lesznie 26 sierpnia odbyła się kolejna ekspercka debata zorganizowana w ramach projektu Life Cogeneration PL. W spotkaniu wzięło udział liczne grono specjalistów od ekologii i gospodarki odpadami oraz samorządowców. Dyskusja jaka się wywiązała głównie dotyczyła sytuacji samorządów związanej z ekologiczną gospodarką odpadami. Udało się również nawiązać szereg relacji potencjalnie bardzo korzystnych dla promocji Life Cogeneration PL. Zdjęcia z debaty można obejrzeć w dziale „Galeria

Więcej...

Ankiety dotyczące gospodarki odpadami i osadami ściekowymi

W ramach gromadzenia informacji oraz opinii dotyczących gospodarki odpadami i osadami ściekowymi zostały stworzone ankiety pomiarowe.  Tym razem zestawy pytań dotyczą oszacowania luk kompetencyjnych oraz poziomu świadomości ekologicznej i wiedzy podstawowej wśród ankietowanych w obszarze gospodarki odpadami komunalnymi i osadami ściekowymi. Ankiety można wypełnić po wejściu w linki:

Więcej...

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies. Więcej...