Śledź nowości dotyczące projektu.

Eksperci z Województwa Wielkopolskiego na debacie zorganizowanej przez Life Cogeneration PL

W Centrum Konferencyjnym Akwawit w Lesznie 26 sierpnia odbyła się kolejna ekspercka debata zorganizowana w ramach projektu Life Cogeneration PL. W spotkaniu wzięło udział liczne grono specjalistów od ekologii i gospodarki odpadami oraz samorządowców. Dyskusja jaka się wywiązała głównie dotyczyła sytuacji samorządów związanej z ekologiczną gospodarką odpadami. Udało się również nawiązać szereg relacji potencjalnie bardzo korzystnych dla promocji Life Cogeneration PL. Zdjęcia z debaty można obejrzeć w dziale „Galeria

Więcej...

Ankiety dotyczące gospodarki odpadami i osadami ściekowymi

W ramach gromadzenia informacji oraz opinii dotyczących gospodarki odpadami i osadami ściekowymi zostały stworzone ankiety pomiarowe.  Tym razem zestawy pytań dotyczą oszacowania luk kompetencyjnych oraz poziomu świadomości ekologicznej i wiedzy podstawowej wśród ankietowanych w obszarze gospodarki odpadami komunalnymi i osadami ściekowymi. Ankiety można wypełnić po wejściu w linki:

Więcej...

Początek stawiania hali dla nowej siedziby Life Cogeneration PL

W Świętochłowicach w miejscu przyszłej siedziby naukowo- edukacyjnego Life Cogeneration PL rozpoczął się kolejny etap budowy. Ruszyły prace nad konstrukcją hali. Zdjęcia powstającego budynku zrobione ze sąsiadujących zabytkowych Wież KWK Polska można obejrzeć w dziale Galeria.

Więcej...

Eksperci z Województwa Opolskiego na kolejnej debacie zorganizowanej przez Life Cogeneration PL

W hotelu Aspen w Głuchołazach 9 czerwca odbyła się kolejna ekspercka debata zorganizowana w ramach projektu Life Cogeneration PL. W spotkaniu wzięło udział liczne grono specjalistów od ekologii i gospodarki odpadami,<!--more-->samorządowców i ludzi nauki. Wywiązała się merytoryczna i owocna dyskusja o sytuacji związanej z ekologiczną gospodarką odpadami. Udało się również nawiązać szereg relacji potencjalnie bardzo korzystnych dla promocji Life Cogeneration PL. Zdjęcia z debaty można obejrzeć w dziale "Galeria".

Więcej...

Wywiad z Arkadiuszem Primusem w Pulsie Biznesu

W Pulsie Biznesu ukazał się wywiad z prezesem Investeko SA Arkadiuszem Primusem (ta firma koordynuje projekt Life Cogeneration.PL). Rozmowa dotyczyła głównie samorządowych problemów z gospodarowaniem odpadami. Wywiad można przeczytać w dziale Linki/Media o nas.

Więcej...

Wywiad w Teraz-Srodowisko.pl

Portal Teraz-Srodowisko.pl przeprowadził wywiad z Arkadiuszem Primusem, prezesem Investeko SA, firmy koordynującej Life Cogeneration.PL. Rozmowa dotyczy m. in. wyróżników projektu, tego dla kogo ma być przeznaczona instalacja i jak będzie ona działać. Całość można przeczytać tutaj:

http://www.teraz-srodowisko.pl/aktualnosci/Rozwiazemy-rynkowo-srodowiskowy-problem-gospodarki-odpadami-778.html

Więcej...

Life Cogeneration na tegorocznym Dniu Informacyjnym Life

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej 14 kwietnia zorganizował VIII Dzień Informacyjnym Life. Na konferencji prasowej jaka odbyła się z okazji tego wydarzenia jednym z trzech występujących ekspertów był Arkadiusz Primus, prezes Investeko SA, firmy koordynującej Life Cogeneration.PL.

Więcej...

Debata dla ekspertów z Dolnego Śląska

W wałbrzyskim hotelu Qubus 31 marca odbyła się kolejna z wojewódzkich eksperckich debat dotyczących gospodarki odpadami i projektu Life Cogeneration

Tym razem bardzo dopisała frekwencja - na spotkaniu pojawiło się ponad 30 specjalistów głównie z Dolnego Śląska. Organizatorzy otrzymali bardzo pozytywne zwrotne opinie od uczestników. Zdjęcia z debaty można obejrzeć w dziale Galeria.

Więcej...

14 kwietnia odbędzie się Dzień Informacyjny LIFE 2015

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej po raz ósmy organizuje Dzień Informacyjny LIFE. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się 14 kwietnia 2015 roku w Warszawie. W trakcie konferencji przedstawione zostaną założenia programu LIFE na lata 2014-2020 oraz jego współfinansowania przez NFOŚiGW.

Więcej...

Puls Biznesu o Life Cogeneration

Najważniejszy polski dziennik biznesowy - Puls Biznesu - opublikował tekst głównie oparty o opinie prezesa Investeko SA Arkadiusza Primusa. Investeko koordynuje Life Cogeneration.pl. W artykule dużo miejsca poświęcono projektowi.

Tekst można przeczytać tutaj: http://issuu.com/a.bodziak/docs/puls_biznesu_life_cogeneration?e=11400873%2F11888189.

Więcej...

Nowa ustawa o OZE a projekt Life Cogeneration

Sejm niedawno uchwalił nową ustawę o Odnawialnych Źródłach Energii (OZE). Ekspercki artykuł stworzony przez Investeko SA, o tym jak nowe prawo i definicje mogą odnosić się do projektu Life Cogeneration można przeczytać tutaj: http://issuu.com/a.bodziak/docs/projekt_life_w___wietle_ustawy_o_oz/1?e=11400873/11443524

Więcej...

Komisja Europejska zadowolona z postępów we wdrażaniu projektu Life Cogeneration

Do biura koordynatora projektu - firmy Investeko SA - dotarł oficjalny list z Komisji Europejskiej. Christian Strasser, który nadzoruje unijne program Life + popiera postępy jakie czyni Life Cogeneration.pl. Uważa, że projekt jest wdrażany w życie zgodnie z planem.

Całość listu z Komisji Europejskiej można przeczytać tutaj: http://issuu.com/a.bodziak/docs/komisja_europejska_aprobuje_post__p?e=11400873/11341628

Więcej...

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies. Więcej...