Śledź nowości dotyczące projektu.

7 marca 2016- debata w Hotelu Qubus w Zielonej Górze

7 marca 2015 r. odbyła się 11 debata w hotelu Qubus w Zielonej Górze w województwie Lubuskim. W dyskusji wzięło udział 38 gości. Wśród uczestników debaty znaleźli się przedstawiciele samorządów, centrów gospodarki odpadami, przedsiębiorstw gospodarki komunalnej, przedstawiciele sektora energetycznego, firmy zajmujące się gospodarką odpadami oraz przedstawiciele środowisk naukowych z województwa lubuskiego. Na debacie zjawili się m.in. przedstawiciele:

 • ZUO Gorzów Wielkopolski;
 • WIOŚ Zielona Góra;
 • WIOŚ Gorzów Wielkopolski;
 • CEO Sp. z o.o.;
 • UM Gorzów Wielkopolski;
 • Urząd Marszałkowski woj. Lubuskiego;
 • Urząd Miasta Zielona Góra;
 • KPWK Sp. z o.o.;
 • Urząd Gminy Gubin;
 • Gazeta Wyborcza;
 • Inni.

Zdjęcia z wydarzenia mogą znaleźć państwo w zakładce Galeria.

Więcej...

Badania CATI dla projektu LIFEcogeneration- odpowiedzi na następne pytania

Zapraszamy do zapoznania się z kolejnymi danymi z badań CATI.

Na dzisiaj następujące pytanie i odpowiedzi respondentów: „Czy słyszał(a) Pan(i) wcześniej o innych niż składowanie metodach utylizacji odpadów”. Wyniki znajdą państwo w zakładce galeria.

Więcej...

21 grudzień 2015 – debata w centrum Molo w Smardzewicach

21 grudnia 2015 r. odbyła się już 10 debata w centrum Molo w Smardzewicach w województwie Łódzkim. W dyskusji wzięło udział 20 gości. Wśród uczestników debaty znaleźli się przedstawiciele samorządów, centrów gospodarki odpadami, przedsiębiorstw gospodarki komunalnej, przedstawiciele sektora energetycznego, firmy zajmujące się gospodarką odpadami oraz przedstawiciele środowisk naukowych z województwa łódzkiego.

Więcej...

Badania CATI dla projektu LIFEcogeneration - odpowiedzi na następne pytania

Zapraszamy do zapoznaniania się z kolejnymi danymi z badań CATI Na dzisiaj następujące pytanie i odpowiedzi respondentów: „Czy uważa Pan(i), że składowanie odpadów na składowiskach jako forma ich zagospodarowania to?”

Odpowiedzi na pytanie w formie wykresów mogą Państwo znaleźć w zakładce galeria.

Więcej...

Artykuł: „Polska zapłaci kary za składowanie odpadów?”

Arkadiusz Primus, prezes Investeko SA firmy koordynującej Life Cogeneration, przestrzega przed problemem jaki czeka Polskę od początku 2016 roku. Poczytajcie w obszernym tekście jaki opublikował magazyn Nowy Przemysł o tym jakie kary grożą za nie dostosowanie się do zakazu składowania odpadów wysokokalorycznych.

Tekst znajdą Państwo pod adresem: http://energetyka.wnp.pl/polska-zaplaci-kary-za-skladowanie-odpadow,261270_1_0_0.html

Więcej...

Debata w Nowym Sączu

17 listopada 2015 r. odbyła się debata w hotelu Beskid w Nowym Sączu. W dyskusji wzięło udział 28 gości. Wśród uczestników debaty znaleźli się przedstawiciele samorządów, centrów gospodarki odpadami, przedsiębiorstw gospodarki komunalnej, przedstawiciele sektora energetycznego, firmy zajmujące się gospodarką odpadami oraz przedstawiciele środowisk naukowych z województwa małopolskiego

Więcej...

Zespół LIFEcogeneration.pl odwiedza Wielką Brytanię

Zespół LIFEcogeneration.pl odwiedza Wielką Brytanię! 23-25 listopada 2015 poznaliśmy absolutnie rewelacyjny projekt środowiskowy LIFE+ ACUMEN (LIFE11 ENV/UK/000402). Istotą projektu jest demonstracja innowacyjnych rozwiązań w zakresie redukcji emisji metanu na nieczynnych składowiskach. Na zamkniętym składowisku Strumpshaw w hrabstwie Norfolk mieliśmy okazję zobaczyć rewelacyjne silniki Stirlinga oraz biofiltry.

Więcej...

Artykuł ekspert ds. merytorycznych Klaudii Pietryszyn

Dzielimy się z państwem ostatnim artykułem naszej ekspert ds. merytorycznych Klaudii Pietryszyn, który znalazł się na portalu „teraz-srodowisko”.

Bezpośredni link do artykułu poniżej:
http://www.teraz-srodowisko.pl/…/W-Polsce-potrzeba-malych-r…

Więcej...

Artykuł: „W Świętochłowicach zrobią z folii paliwo” Dziennik Zachodni

W gazecie Dziennik Zachodni pojawił się artykuł dotyczący naszego projektu LifeCogeneration. O instalacji i jej działaniu możecie poczytać w załączonym artykule.

Więcej...

30 listopad 2015 – debata w hotelu Polonia w Białej Podlasce

30 listopada 2015 r. odbyła się debata w hotelu Polonia w Białej Podlaskiej. W dyskusji wzięło udział 24 gości. Wśród uczestników debaty znaleźli się przedstawiciele samorządów, centrów gospodarki odpadami, przedsiębiorstw gospodarki komunalnej, przedstawiciele sektora energetycznego, firmy zajmujące się gospodarką odpadami oraz przedstawiciele środowisk naukowych z województwa lubelskiego.

Więcej...

Badania CATI dla projektu LIFEcogeneration

W ostatnim czasie przeprowadzane były badania CATI dla projektu LifeCogeneration, podczas których otrzymano wyniki, którymi będzie się z Wami dzielić, wprowadzając je sukcesywnie na naszej stronie. Na dzisiaj pierwsze pytanie i odpowiedzi respondentów: „Czy Pana(i) zdaniem wzrastająca ilość produkowanych w Polsce odpadów stanowi ważny problem dla środowiska?”

Odpowiedzi na pytanie w formie wykresów mogą Państwo znaleźć w zakładce galeria.

Więcej...

Puls Biznesu z kolejnym wywiadem o Life Cogeneration PL

Wywiad z Arkadiuszem Primusem, prezesem Investeko SA, firmy koordynującej projekt Life Cogeneration PL, ukazał się po raz kolejny w "Pulsie Biznesu" najważniejszym polskim dzienniku biznesowym. Rozmowa dotyczyła głównie sytuacji samorządów w kontekście zbliżającego się zakazu składowania odpadów posiadających właściwości paliwowe. Publikację można przeczytać w dziale "Media o nas".

Więcej...

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies. Więcej...