Śledź nowości dotyczące projektu.

Life Cogeneration na międzynarodowych targach i debacie w Pradze

Nasz projekt zawitał na praskie międzynarodowe targi For Waste & Water. Life Cogeneration było tam obecne ze stoiskiem, na którym główną atrakcją była interaktywna instalacja Touch & Take prezentująca w efektownej formie 3D to jak będzie działać nasz prototyp. Na praskich targach zorganizowaliśmy również ekspercką debatę o nowoczesnych technologiach gospodarowania odpadami. Specjaliści z Czech, Polski i Litwy wysłuchali prelekcji o Life Cogeneration, którą prowadził prezes Investeko SA - Arkadiusz Primus. Investeko jest głównym koordynatorem projektu Life Cogeneration.

Zdjęcia zarówno z naszego stoiska jak i z eksperckiej debaty można obejrzeć w dziale "Galeria".

Więcej...

Materiały z Dnia Informacyjnego Life

Na stronie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pojawiły się materiały z Dnia Informacyjnego Life. Można je obejrzeć tutaj: http://www.nfosigw.gov.pl/srodki-zagraniczne/instrument-finansowy-life/aktualnosci/art,174,siodmy-dzien-informacyjny-life-materialy-i-wideo.html

W czasie Dnia jedną z głównych prelekcji było wystąpienie o Life Cogeneration jakie poprowadził Arkadiusz Primus, prezes Investeko S.A. Ta firma jest głównym koordynatorem projektu. Wystąpienie prezesa można zobaczyć na drugim z filmów z Dnia Informacyjnego.

Więcej...

O Life Cogeneration w Pulsie Biznesu

W najważniejszym polski dzienniku biznesowym ukazał się obszerny wywiad, w którym dużo miejsca poświęcono Life Cogeneration.

Rozmówcą dziennikarza był Arkadiusz Primus, prezes Investeko S.A, która to firma jest koordynatorem projektu. Wywiad można przeczytać tutaj: http://issuu.com/a.bodziak/docs/puls_biznesu_wywiad?e=11400873%2F8801554.

Więcej...

Life Cogeneration na Dniu Informacyjnym LIFE

1 lipca w warszawskim Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Fundacji Nowe Horyzonty eksperci i inne zainteresowane osoby w licznym gronie spotkały się na Dniu Informacyjnym LIFE, organizowanym po raz siódmy przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodne. Life Cogeneration miało na spotkaniu swoją prelekcję.

Arkadiusz Primus Prezes Investeko S.A., koordynator projektu był jednym z prelegentów w panelu głównym. Zostaliśmy zaproszeni, aby zaprezentować modelowy projekt realizowany w II komponencie LIFE "Polityka i zarządzanie". Opowiedział o głównych założeniach Life Cogeneration, o tym na jakim etapie jest aktualnie całe przedsięwzięcie oraz o szansach jakie stoją przed projektem. W dyskusję po prezentacji zaangażowało się wiele osób słuchających wystąpienia o Life Cogeneration. Na całej konferencji pojawiło się liczne grono zainteresowanych – około 220 osób. Niemal drugie tyle uczetników śledziło internetową transmisję „na żywo”.

Zdjęcia z Dnia Informacyjnego można obejrzeć w zakładce "Galeria".

Więcej...

Ekspercka debata o gospodarce odpadami na Podkarpaciu

25 czerwca w rzeszowskiej restauracji LOFT miała miejsce ekspercka debata o problemach i szansach gospodarki odpadami na Podkarpaciu. Zdjęcia z debaty można obejrzeć w zakładce "Galeria".

Więcej...

Programy Life zwyciężają w Natura 2000

Wśród ogłoszonych niedawno zwycięzców pierwszej edycji konkursu Natura 2000 Awards znalazły się trzy projekty z zakresu programu LIFE.

Jurorzy nagrodzili w sumie pięć proekologicznych przedsięwzięć. Wśród nich z zakresu LIFE + były projekty - bułgarski służący odnajdowaniu i ochronie królewskich orłów (zwycięzca kategorii "Conservation", jego strona to: http://www.saveraptors.org/), belgijski 3Water (nagroda w kategorii "Reconciling Interests/Perceptions", strona to: http://www.3water.eu/site/) oraz rumuński projekt STIPA (najlepszy w kategorii "Socio-economic benefits", strona: http://www.fundatia-adept.org/).

W konkursie wzięto pod uwagę aż 163 proekologicznych akcji i przedsięwzięć wchodzących w skład obszarów Natura 2000. Z tej liczby wyłoniono 20 na tzw. short listę, podzieloną na pięć kategorii. - Finaliści są przykładem wielkich starań jakie są podejmowane na terenie Europy po to by zarządzać siecią Natura 2000. Jest ona znakomitym dowodem na to jaką wartość dodaną daje Unia Europejską - powiedział w trakcie ceremonii Janez Potočnik, Europejski Komisarz do Spraw Środowiska.

Więcej...

Life Cogeneration.pl na prawidłowej drodze zdaniem Komisji Europejskiej

Obecny stan prac nad projektem Life Cogeneration.pl został zaaprobowany przez Komisję Europejską. KE przesłała oficjalny list akceptujący postępy we wdrażaniu przedsięwzięcia, w którym potwierdza, że projekt "jest na właściwej drodze i pozostaje wykonalny". Fragmenty listu są opublikowane w dziale Galeria.

Więcej...

13 najlepszych projektów LIFE Nature

Zostały ogłoszone najlepsze projekty z zakresu programu LIFE Nature z zakresu roku 2013. Wyboru wstępnej listy najlepszych projektów dokonała grupa osób skupiona wokół LIFE Unit External Assistance Team.

Ostatecznie do grona „Best of the Best” zostało zaliczonych 13 projektów, o których można przeczytać tutaj (przedstawione są w kolejności alfabetycznej): http://ec.europa.eu/environment/life/bestprojects/bestnat2013/index.htm.

Więcej...

Wsparcie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dla LIFE na lata 2014-2020

Rada Nadzorcza NFOŚiGW zatwierdziła dokument definiujący zasady finansowego wsparcia beneficjentów LIFE w nowej perspektywie finansowej Komisji Europejskiej.

NFOŚiGW przeznacza 146 mln zł na współfinansowanie projektów LIFE wybranych w ramach naborów KE 2014 - 2017, oraz 85 mln zł na preferencyjne pożyczki dla obecnych i przyszłych beneficjentów LIFE. Najważniejsze postanowienia programu priorytetowego Współfinansowanie programu LIFE w obszarze nowej perspektywy finansowej są następujące:

  • utrzymanie dotacyjnego wsparcia dla Beneficjentów LIFE nawet do poziomu 35% kosztów kwalifikowanych, czyli uzupełnienie wkładu finansowego Komisji Europejskiej do 95% kosztów kwalifikowanych projektu.
  • udostępnienie wsparcia pożyczkowego na zapewnienie wymaganego wkładu własnego wnioskodawcy i zachowanie płynności finansowej.

\W najbliższym czasie NFOŚiGW planuje ogłoszenie naboru wniosków o współfinansowanie projektów LIFE.

Więcej...

Eksperci debatowali o gospodarce odpadami na Śląsku

Za nami pierwsza wojewódzka debata ekspertów zorganizowana w ramach nagłaśniania projektu LIFE COGENERATION.PL.

26 marca w katowickim Sky Barze specjaliści z urzędów, przedsiębiorstw i uczelni wspólnie nakreślili problemy z jakimi na Górnym Śląsku boryka się gospodarka odpadami. Ożywiona dyskusja przyniosła wiele ciekawych wniosków i propozycji na polepszenie sytuacji. Spotkanie prowadził prezes Investeko S. A. Arkadiusz Primus. Dziękujemy ekspertom za wkład w LIFE COGENERATION.PL!

Więcej...

Frekwencja i atmosfera dopisały na pierwszej konferencji LIFE COGENARATION

20 marca w katowickim Euro-Centrum gościliśmy liczne i szacowne grono zaproszonych na naszej pierwszej oficjalnej konferencji.

Wśród przybyłych byli m. in. dziennikarze z telewizji, radia i prasy, specjaliści z branży energetycznej i ekologicznej, osoby z przedsiębiorstw gospodarki komunalnej, przedstawiciele uczelni i fachowcy z administracji. Naszymi panelistami byli doc. Lidia Sieja z Instytutu Ekologii i Terenów Uprzemysłowionych, prezes Invest Eko: Arkadiusz Primus oraz prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Katowicach Andrzej Malara. Całość moderował dziennikarz Telewizji Silesia – Aleksander Gortat. Eksperci i aktywnie włączająca się publiczność dysk utowali o problematyce zagospodarowania odpadów komunalnych i osadów ściekowych, a także idei rozproszonych źródeł energii. Oczywiście premierowo również został zaprezentowany i szczegółowo omówiony projekt LIFE COGENERATION.PL. Wydarzenie już zaczęło mocno promować naszą instalację - w kolejnych mediach ukazują się materiały o LIFE COGENERATION.PL

Więcej...

Bułgaria, Szwecja i Estonia już osiągnęły planowane na 2020 udziały energii z OZE

Najnowszy news z tematyki tak ważnej dla eko energii. Bułgaria, Szwecja i Estonia już uzyskały założone na osiągnięcie do 2020 roku udziały energii tworzonej z odnawialnych źródeł (OZE).

W Polsce w 2012 roku OZE sięgało 11 proc. finalnego zużycia. Nasz kraj zobowiązał się do końca 2020 roku zwiększyć ten wynik do 15 procent.. Więcej można przeczytać tutaj: http://www.reo.pl/juz-trzy-kraje-ue-osiagnely-swoj-cel-oze-na-2020-rok.

Więcej...

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies. Więcej...