Śledź nowości dotyczące projektu.

Targi ROMEXPO 14-17 października, Bukareszt, Rumunia

W dniach 14-17 października 2015r. zespół projektowy LifeCogeneration z INVESTEKO, zaprezentował nowoczesną technologię wykorzystania odpadów, na międzynarodowych targach Romexpo (www.romexpo.ro) w Bukareszcie w Rumunii. W trakcie 4 dniowych targów prezentowano różne technologie wykorzystujące głównie alternatywne źródła energii, takie jak wykorzystanie energii słonecznej, geotermalnej i wiatru. Jednakże jedynie nasza propozycja była nastawiona na rozwiązanie jeszcze jednego ważnego problemu- wykorzystania potencjału kalorycznego odpadów oraz ograniczenie ich składowania na składowiskach.

Więcej...

Kontrola Projektu LifeCogeneration

W dniu 8 października odbyła się kontrola projektu LifeCogeneration. W trakcie wizyty osoby kontrolującej, pana Dariusza Kobusa, analizowano w siedzibie firmy INVESTEKO postępy z realizacji przedsięwzięcia, pracę zespołu projektowego, osiągnięte cele oraz zadania które czekają nas w niedalekiej przyszłości. Ponadto kontrola objęła miejsce inwestycji w Świętochłowicach. Miło jest nam podzielić się informacją, że wstępna ocena ze strony kontroli jest pozytywna, co oznacza że projekt jest realizowany zgodnie z założeniami i wytycznymi. Obecnie czekamy na oficjalne pismo z kontroli. Zdjęcia z kontroli można znaleźć w galerii.

Więcej...

Wyniki sprawozdania śródokresowego LIFEcogeneration.pl

Ostatnie informacje ze sprawozdania śródokresowego LIFEcogeneration.pl- Komisja Europejska zaakceptowała dotychczasowe działania realizowane w projekcie, co oznacza że zadania realizowane są zgodnie z założeniami, a sposób zarządzania projektem sprzyja efektywnej realizacji przedsięwzięcia. Dodatkowo załączamy pismo, jakie otrzymaliśmy bezpośrednio od Komisji Europejskiej. Zdjęcia pisma można obejrzeć w dziale „Galeria

Więcej...

Aktualne Rozporządzenie Ministra Gospodarki

Aktualne Rozporządzenie Ministra Gospodarki, podtrzymuje terminy ustaw dotyczących kryteriów odpadów do składowania. Pełne rozporządzenie znajduje się w zakładce "galeria".

Więcej...

Ekspercka debata dla Województwa Świętokrzyskiego

W kieleckim hotelu Binkowski 15 września odbyła się kolejna ekspercka debata zorganizowana w ramach projektu Life Cogeneration PL. Spotkanie specjalistów od ekologii i gospodarki odpadami oraz samorządowców pobiło rekord frekwencji dotychczasowych debat - pojawiło się na nim ponad pięćdziesiąt osób. Eksperci zapoznali się z prezentacją dotyczącą Life Cogeneration PL.

Więcej...

Artykuł o Life Cogeneration w Forbes Pierwszy Milion

"Forbes Pierwszy Milion" - prestiżowy biznesowy magazyn - opublikował obszerny artykuł o Life Cogeneration PL. Tekst promuje także korzystnie z możliwości uzyskania środków z Unii Europejskiej i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na proekologiczne inicjatywy biznesowe. Artykuł można przeczytać w dziale "Media o nas".

Więcej...

Eksperci z Województwa Wielkopolskiego na debacie zorganizowanej przez Life Cogeneration PL

W Centrum Konferencyjnym Akwawit w Lesznie 26 sierpnia odbyła się kolejna ekspercka debata zorganizowana w ramach projektu Life Cogeneration PL. W spotkaniu wzięło udział liczne grono specjalistów od ekologii i gospodarki odpadami oraz samorządowców. Dyskusja jaka się wywiązała głównie dotyczyła sytuacji samorządów związanej z ekologiczną gospodarką odpadami. Udało się również nawiązać szereg relacji potencjalnie bardzo korzystnych dla promocji Life Cogeneration PL. Zdjęcia z debaty można obejrzeć w dziale „Galeria

Więcej...

Ankiety dotyczące gospodarki odpadami i osadami ściekowymi

W ramach gromadzenia informacji oraz opinii dotyczących gospodarki odpadami i osadami ściekowymi zostały stworzone ankiety pomiarowe.  Tym razem zestawy pytań dotyczą oszacowania luk kompetencyjnych oraz poziomu świadomości ekologicznej i wiedzy podstawowej wśród ankietowanych w obszarze gospodarki odpadami komunalnymi i osadami ściekowymi. Ankiety można wypełnić po wejściu w linki:

Więcej...

Początek stawiania hali dla nowej siedziby Life Cogeneration PL

W Świętochłowicach w miejscu przyszłej siedziby naukowo- edukacyjnego Life Cogeneration PL rozpoczął się kolejny etap budowy. Ruszyły prace nad konstrukcją hali. Zdjęcia powstającego budynku zrobione ze sąsiadujących zabytkowych Wież KWK Polska można obejrzeć w dziale Galeria.

Więcej...

Eksperci z Województwa Opolskiego na kolejnej debacie zorganizowanej przez Life Cogeneration PL

W hotelu Aspen w Głuchołazach 9 czerwca odbyła się kolejna ekspercka debata zorganizowana w ramach projektu Life Cogeneration PL. W spotkaniu wzięło udział liczne grono specjalistów od ekologii i gospodarki odpadami,<!--more-->samorządowców i ludzi nauki. Wywiązała się merytoryczna i owocna dyskusja o sytuacji związanej z ekologiczną gospodarką odpadami. Udało się również nawiązać szereg relacji potencjalnie bardzo korzystnych dla promocji Life Cogeneration PL. Zdjęcia z debaty można obejrzeć w dziale "Galeria".

Więcej...

Wywiad z Arkadiuszem Primusem w Pulsie Biznesu

W Pulsie Biznesu ukazał się wywiad z prezesem Investeko SA Arkadiuszem Primusem (ta firma koordynuje projekt Life Cogeneration.PL). Rozmowa dotyczyła głównie samorządowych problemów z gospodarowaniem odpadami. Wywiad można przeczytać w dziale Linki/Media o nas.

Więcej...

Wywiad w Teraz-Srodowisko.pl

Portal Teraz-Srodowisko.pl przeprowadził wywiad z Arkadiuszem Primusem, prezesem Investeko SA, firmy koordynującej Life Cogeneration.PL. Rozmowa dotyczy m. in. wyróżników projektu, tego dla kogo ma być przeznaczona instalacja i jak będzie ona działać. Całość można przeczytać tutaj:

http://www.teraz-srodowisko.pl/aktualnosci/Rozwiazemy-rynkowo-srodowiskowy-problem-gospodarki-odpadami-778.html

Więcej...

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies. Więcej...