Śledź nowości dotyczące projektu.

Ekspert z Zespołu Monitorującego LIFE odwiedził miejsce realizacji projektu

Dr Dariusz Kobus, ekspert Zewnętrznego Zespołu Monitorującego LIFE 10 października spotkał się z pracownikami projektu Life Cogeneration w katowickiej siedzibie Investeko. Z kolei w Świętochłowicach odiwedził miejsce budowy, w którym powstaje prototypowa instalacja.

Wizyta była z jednej strony okazją do szczegółowej weryfikacji i oceny postępów w realizacji przedsięwzięcia Life Cogeneration.pl. Jednak spotkanie również okazało się świetną okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy pracownikami i ekspertem, który od wielu lat nadzorujące wiele innych projektów z zakresu Life+.

Zdjęcia z wizyty można zobaczyć w dziale Galeria.

Więcej...

Life Cogeneration jednym z głównych tematów samorządowej debaty

Samorządowcy z Mazowsza, naukowcy i dziennikarze w Ostrołęce debatowali nad skutecznym wykorzystywaniem środków na rozwój regionalnych inicjatyw. Głównym tematem były przedsięwzięcia proekologiczne, które mają służyć lokalnym społecznościom. Debatę zorganizował zaprzyjaźniony z Life Cogeneration klaster W2E (klaster skupia firmy wspomagające uzyskiwanie energii z odpadów). Na debacie jednym z głównych tematów był nasz projekt. Prezes Investeko SA (ta firma jest głównym koordynatorem Life Cogeneration) wystąpił jako jeden z prelegentów. Mówił o prawnych, społecznych i ekonomicznych uwarunkowaniach gospodarowania odpadami oraz o tym jakie szanse dla regionalnej ekologii i ekonomii będzie mogło stwarzać uzyskiwanie energii z odpadów dzięki technologii Life Cogeneration.

Zdjęcia z konferencji w Ostrołęce można obejrzeć w dziale Galeria.

Więcej...

Dla rozwoju umiejętności i wiedzy o gospodarce komunalnej - prośba o wypełnienie ankiet

Prosimy o poświęcenie kilku chwil na wypełnienie ankiet. Informacje z nich wynikające posłużą nam do zdiagnozowania problemów powiązanych z tematyką LIFE Cogeneration i uzyskania wiedzy oraz wskazówek przydatnych do rozwoju naszego projektu .

Ankieta 1 - Pomiar luk kompetencyjnych wśród ankietowanych w obszarze gospodarki odpadami komunalnymi i osadami ściekowymi: http://www.interankiety.pl/interankieta/8bab870d324658ab21f351fc1f3410ca

Ankieta 2 - Pomiar poziomu świadomości ekologicznej i wiedzy podstawowej z obszaru gospodarki odpadami komunalnymi i osadami ściekowymi http://www.interankiety.pl/interankieta/d26a53061c6a7e6863ad00c672266880

Więcej...

Life Cogeneration na międzynarodowych targach i debacie w Pradze

Nasz projekt zawitał na praskie międzynarodowe targi For Waste & Water. Life Cogeneration było tam obecne ze stoiskiem, na którym główną atrakcją była interaktywna instalacja Touch & Take prezentująca w efektownej formie 3D to jak będzie działać nasz prototyp. Na praskich targach zorganizowaliśmy również ekspercką debatę o nowoczesnych technologiach gospodarowania odpadami. Specjaliści z Czech, Polski i Litwy wysłuchali prelekcji o Life Cogeneration, którą prowadził prezes Investeko SA - Arkadiusz Primus. Investeko jest głównym koordynatorem projektu Life Cogeneration.

Zdjęcia zarówno z naszego stoiska jak i z eksperckiej debaty można obejrzeć w dziale "Galeria".

Więcej...

Materiały z Dnia Informacyjnego Life

Na stronie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pojawiły się materiały z Dnia Informacyjnego Life. Można je obejrzeć tutaj: http://www.nfosigw.gov.pl/srodki-zagraniczne/instrument-finansowy-life/aktualnosci/art,174,siodmy-dzien-informacyjny-life-materialy-i-wideo.html

W czasie Dnia jedną z głównych prelekcji było wystąpienie o Life Cogeneration jakie poprowadził Arkadiusz Primus, prezes Investeko S.A. Ta firma jest głównym koordynatorem projektu. Wystąpienie prezesa można zobaczyć na drugim z filmów z Dnia Informacyjnego.

Więcej...

O Life Cogeneration w Pulsie Biznesu

W najważniejszym polski dzienniku biznesowym ukazał się obszerny wywiad, w którym dużo miejsca poświęcono Life Cogeneration.

Rozmówcą dziennikarza był Arkadiusz Primus, prezes Investeko S.A, która to firma jest koordynatorem projektu. Wywiad można przeczytać tutaj: http://issuu.com/a.bodziak/docs/puls_biznesu_wywiad?e=11400873%2F8801554.

Więcej...

Life Cogeneration na Dniu Informacyjnym LIFE

1 lipca w warszawskim Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Fundacji Nowe Horyzonty eksperci i inne zainteresowane osoby w licznym gronie spotkały się na Dniu Informacyjnym LIFE, organizowanym po raz siódmy przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodne. Life Cogeneration miało na spotkaniu swoją prelekcję.

Arkadiusz Primus Prezes Investeko S.A., koordynator projektu był jednym z prelegentów w panelu głównym. Zostaliśmy zaproszeni, aby zaprezentować modelowy projekt realizowany w II komponencie LIFE "Polityka i zarządzanie". Opowiedział o głównych założeniach Life Cogeneration, o tym na jakim etapie jest aktualnie całe przedsięwzięcie oraz o szansach jakie stoją przed projektem. W dyskusję po prezentacji zaangażowało się wiele osób słuchających wystąpienia o Life Cogeneration. Na całej konferencji pojawiło się liczne grono zainteresowanych – około 220 osób. Niemal drugie tyle uczetników śledziło internetową transmisję „na żywo”.

Zdjęcia z Dnia Informacyjnego można obejrzeć w zakładce "Galeria".

Więcej...

Ekspercka debata o gospodarce odpadami na Podkarpaciu

25 czerwca w rzeszowskiej restauracji LOFT miała miejsce ekspercka debata o problemach i szansach gospodarki odpadami na Podkarpaciu. Zdjęcia z debaty można obejrzeć w zakładce "Galeria".

Więcej...

Programy Life zwyciężają w Natura 2000

Wśród ogłoszonych niedawno zwycięzców pierwszej edycji konkursu Natura 2000 Awards znalazły się trzy projekty z zakresu programu LIFE.

Jurorzy nagrodzili w sumie pięć proekologicznych przedsięwzięć. Wśród nich z zakresu LIFE + były projekty - bułgarski służący odnajdowaniu i ochronie królewskich orłów (zwycięzca kategorii "Conservation", jego strona to: http://www.saveraptors.org/), belgijski 3Water (nagroda w kategorii "Reconciling Interests/Perceptions", strona to: http://www.3water.eu/site/) oraz rumuński projekt STIPA (najlepszy w kategorii "Socio-economic benefits", strona: http://www.fundatia-adept.org/).

W konkursie wzięto pod uwagę aż 163 proekologicznych akcji i przedsięwzięć wchodzących w skład obszarów Natura 2000. Z tej liczby wyłoniono 20 na tzw. short listę, podzieloną na pięć kategorii. - Finaliści są przykładem wielkich starań jakie są podejmowane na terenie Europy po to by zarządzać siecią Natura 2000. Jest ona znakomitym dowodem na to jaką wartość dodaną daje Unia Europejską - powiedział w trakcie ceremonii Janez Potočnik, Europejski Komisarz do Spraw Środowiska.

Więcej...

Life Cogeneration.pl na prawidłowej drodze zdaniem Komisji Europejskiej

Obecny stan prac nad projektem Life Cogeneration.pl został zaaprobowany przez Komisję Europejską. KE przesłała oficjalny list akceptujący postępy we wdrażaniu przedsięwzięcia, w którym potwierdza, że projekt "jest na właściwej drodze i pozostaje wykonalny". Fragmenty listu są opublikowane w dziale Galeria.

Więcej...

13 najlepszych projektów LIFE Nature

Zostały ogłoszone najlepsze projekty z zakresu programu LIFE Nature z zakresu roku 2013. Wyboru wstępnej listy najlepszych projektów dokonała grupa osób skupiona wokół LIFE Unit External Assistance Team.

Ostatecznie do grona „Best of the Best” zostało zaliczonych 13 projektów, o których można przeczytać tutaj (przedstawione są w kolejności alfabetycznej): http://ec.europa.eu/environment/life/bestprojects/bestnat2013/index.htm.

Więcej...

Wsparcie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dla LIFE na lata 2014-2020

Rada Nadzorcza NFOŚiGW zatwierdziła dokument definiujący zasady finansowego wsparcia beneficjentów LIFE w nowej perspektywie finansowej Komisji Europejskiej.

NFOŚiGW przeznacza 146 mln zł na współfinansowanie projektów LIFE wybranych w ramach naborów KE 2014 - 2017, oraz 85 mln zł na preferencyjne pożyczki dla obecnych i przyszłych beneficjentów LIFE. Najważniejsze postanowienia programu priorytetowego Współfinansowanie programu LIFE w obszarze nowej perspektywy finansowej są następujące:

  • utrzymanie dotacyjnego wsparcia dla Beneficjentów LIFE nawet do poziomu 35% kosztów kwalifikowanych, czyli uzupełnienie wkładu finansowego Komisji Europejskiej do 95% kosztów kwalifikowanych projektu.
  • udostępnienie wsparcia pożyczkowego na zapewnienie wymaganego wkładu własnego wnioskodawcy i zachowanie płynności finansowej.

\W najbliższym czasie NFOŚiGW planuje ogłoszenie naboru wniosków o współfinansowanie projektów LIFE.

Więcej...

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies. Więcej...